IV liga: Okęcie 0-3 Legia II

Raffi i Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dzisiaj pierwszy zespół o godzinie 11:00 rozpoczął sparing w Mrągowie, a zawodnicy Legii II pojechali na boisko Okęcia walczyć o ligowe punkty. Cel zdobycia trzech punktów w pełni został zrealizowany. Legioniści do przerwy prowadzili 1-0, a po zmianie stron dołożyli dwa trafienia i tym samym pewnie wygrali 3-0.

Pierwsza połowa nie stała na najwyższym poziomie. Jednak mimo to, podopiecznym Jacka Mazurka udało się objąć prowadzenie. Tuż przed przerwą legioniści po dośrodkowaniu Jezierskiego z rzutu rożnego, uderzeniem głową, bramkarza gospodarzy pokonał Adrian Paluchowski i było 1-0 dla „Dwójki”.

Na drugą część gry wszedł Radosław Mikołajczak, który zdecydowanie ożywił grę swojej ekipy. Efektem była akcja z 58. minuty. Wówczas trójkową akcję przeprowadzili Polniak – Rawa – Paluchowski. Ostatecznie pierwszy z nich pięknym strzałem w okienko nie dał szans rywalowi i legioniści prowadzili już 2-0. Jednak to nie był koniec bramek w tym meczu. Kiedy upływała 73. minuta spotkania, długą piłkę do przodu posłał Wojciech Wocial. Dopadł do niej Adrian Paluchowski, który znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Napastnik Legii skierował futbolówkę w długi róg i zrobiło się 3-0. Przed końcem spotkania wyśmienitą okazję na podwyższenie miał Rafał Muczyński. Znalazł się on na 6. metrze przed bramką gospodarzy, ale ostatecznie górą był golkiper rywali. Później rezultat spotkania nie uległ już zmianie i tym samym 3 punkty pojechały na Łazienkowską.
Okęcie w zasadzie nie zagroziło bramce strzeżonej przez Gostomskiego. Legionista nie miał zbyt wiele pracy w dzisiejszym meczu. W pierwszej części gry obronił dwa strzały, a po zmianie stron zmuszony był do zaledwie jednej interwencji.

Okęcie Warszawa 0-3 Legia II Warszawa
Skład Legii II: Gostomski, Wysocki (46' Mikołajczak), Chałas, Rafalski, Jędrzejczyk – Jezierski, Rawa, Frączczak (74' Ambrożewicz), Wocial – Polniak (80' Świdzikowski), Paluchowski (78' Muczyński)