Młoda Legia pokonała w Mirkowie Mławiankę Mława 4-3 - fot. Raffi

Sparing: Młoda Legia 4-3 Mławianka (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Młodej Legii pokonali w środę w Mirkowie 4-3 (3-2) w sparingowym spotkaniu Mławiankę Mława. Pierwsza część spotkania była zdecydowanie lepsza od drugiej. Legioniści już w 13. minucie prowadzili 2-0 po golach Banasiaka i Górskiego. Na 2-1 w 32. minucie z rzutu karnego strzelił Brzozowski, ale trzy minuty później ponownie na listę strzelców wpisał się Banasiak. Jeszcze przed przerwą Sławomir Gołębiewski zdobył drugiego gola dla Mławianki, ponownie z karnego. Na początku drugiej połowy gola dla Legii zdobył testowany Szymon Skowron, a wynik na 4-3 ustalił w końcówce Mariusz Walczak.

Fotoreportaż z meczu - 26 zdjęć Raffiego

Legioniści zaczęli pierwszą połowę z dużym animuszem. Dzięki sprawnemu rozgrywaniu piłki i współpracy pomocy z linią ataku pod bramką gości było od samegfo początku gorąco. Już w 8. minucie po odbiorze piłki na połowie przeciwnika na strzał zdecydował się Adam Banasiak, a zasłonięty bramkarz MKS-u nie zdołał go obronić. W 11. minucie mocno, ale i niecelnie z prawego skrzydła uderzał Maciej Górski. Ten sam zawodnik już w następnej akcji podwyższył na 2-0 po podaniu Banasiaka. Po kwadransie do głosu doszli gracze z Mławy, którzy zorientowali się, że gra defensywna Młodej Legii pozostawia nieco do życzenia. Ofensywne wejście lewym skrzydłem zdołał zatrzymać Cezary Osuch, broniąc groźny strzał. Chwilę potem, po zbyt lekkim podaniu do naszego bramkarza, piłkę przejął napastnik Mławianki, ale sytuację uratował Piotr Augustyniak wybijając futbolówkę zmierzajacą do pustej bramki. Napór MKS trwał - po rzucie wolnym do piąstkowania był zmuszony Osuch. Legioniści kontrowali, ale obok bramki strzelił Patryk Kamiński. Goście z kolei dwukrotnie niecelnie uderzyli z rzutów wolnych. W 32. minucie miała miejsce kontra mławian, Osuch wybijając piłkę trafił w gracza Mławianki, a ten skorzystał z prezentu i popędził na pustą bramkę; sytuację uratował na moment taktycznym faulem Augustyniak (piłka zatrzymała się ... na linii bramkowej), ale oznaczało to rzut karny dla MKS, który pewnie wykonał Rafał Brzozowski. Legia obudziła się z letargu i szybko odzyskała inicjatywę. Po strzale Patryka Koziary Damian Dąbkowski z trudem utrzymał piłkę w rękach. Dwie minuty później było już jednak 3-1: na rajd lewą stroną zdecydował się Kacper Starek, jego dośrodkowanie przechwycił Górski, który odegrał z pierwszej piłki do Banasiaka - ten zaś w swoim stylu kropnął mocno zza pola karnego, a piłka wylądowała w siatce! Aktywny Górski mógł jeszcze niedługo potem podwyższyć prowadzenie, jednak uderzył z ostrego kąta obok słupka. Gdy wydawało się, że w tej połowie nic złego już zdarzyć się nie może, w stosunkowo niegroźnej sytuacji w polu karnym Legii przytrzymywany był zawodnik Mławianki Piotr Falencki. Efektem tego była kolejna jedenastka - tym razem skutecznym egzekutorem okazał się Sławomir Gołębiewski i pierwsza połowa zakończyła się zaledwie jednobramkowym prowadzeniem podopiecznych trenerów Strejlaua i Banasika.

Po zmianie stron w zespole Legii pojawiło się kilku testowanych zawodników. Jeden z nich - Szymon Skowron z Delty Warszawa - wpisał się na listę strzelców w 53. minucie, strzałem z bliska po rajdzie lewym skrzydłem i podaniu Adriana Rajczaka. Legioniści próbowali również uderzeń z dystansu, ale strzały Łukasika i Rosłonia nie bez trudu obronił golkiper z Mławy. Dwukrotnie niecelnie główkował zaś Kacper Starek. Tempo meczu i płynność akcji ofensywnych stopniowo nieco spadły, wraz z emocjami. Goście odgryzali się od czasu do czasu kontrami, ale były one najczęsciej przerywane na 20-30 metrze od bramki strzeżonej przez Konrada Jałochę. Podobnie było w przypadku stałych fragmentów gry. Ze strony Legii najgroźniej rzut wolny wykonał w 76. minucie Piotr Wasikowski - jego mocne uderzenie wylądowało jednak ostatecznie w rękach Jakuba Weselaka. Wynik sześć minut przed końcem ustalił po nieudanej pułapce ofsajdowej legionistów doświadczony napastnik MKS Mława Mariusz Walczak po prostopadłym podaniu Bartosza Głowackiego.

Do końca tygodnia sztab szkoleniowy ma podjąć decyzje co do kadry na najbliższy sezon. Spora część z testowanych dziś graczy jednak nie zachwyciła.

Młoda Legia 4-3 (3-2) Mławianka Mława
1-0 - 8 min. Adam Banasiak (b.a.)
2-0 - 13 min. Maciej Górski (as. Adam Banasiak)
2-1 - 32 min. Rafał Brzozowski (karny)
3-1 - 35 min. Adam Banasiak (as. Maciej Górski)
3-2 - 41 min. Sławomir Gołębiewski (karny)
4-2 - 53 min. Szymon Skowron (as. Adrian Rajczak)
4-3 - 84 min. Mariusz Walczak (as. Bartosz Głowacki)

Legia (1. połowa): Cezary Osuch - Patryk Kostyra (32' Mateusz Lisiecki), Jakub Woropajew, Piotr Augustyniak, Przemysław Wysocki - Kacper Starek, Patryk Koziara, Adam Banasiak, Patryk Kamiński, Łukasz Małkowski - Maciej Górski
Legia (2. połowa): Konrad Jałocha - Mateusz Lisiecki, Piotr Augustyniak (75' Przemysław Wysocki), Maciej Czachór (84' Jakub Woropajew), Piotr Wasikowski - Daniel Morawski (79' Łukasz Małkowski), Daniel Łukasik, Mateusz Rosłoń, Adrian Rajczak (75' Kacper Starek) - Szymon Skowron (66' Mateusz Pogonowski), Jacek Suchanowski.