Jakub Adkonis - fot. Woytek / Legionisci.com

Reprezentacja

U-17: Polska 2-1 Czechy. Awans Polaków na Euro, gol Adkonisa

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com / 90minut.pl

Reprezentacja Polski U-17 prowadzona przez Rafała Lasockiego wygrała 2-1 z Czechami w meczu 3. kolejki grupy ósmej rozgrywanego w Bośni i Hercegowinie turnieju II rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Ten wynik oznacza, że "biało-czerwoni" awansowali do turnieju finałowego. Pełny mecz rozegrał Jakub Adokonis, który w 12. minucie wykorzystał rzut karny, ale w drugiej części meczu nie udało mu się strzelić z 11. metrów trafiając w słupek. W pierwszym składzie wystąpił również Mateusz Szczepaniak, który zaliczył asystę i zszedł z boiska w 80. minucie, a Jan Leszczyński pojawił się na murawie w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

U-17: Polska 2-1 (2-0) Czechy
1-0 12' Jakub Adkonis (k)
2-0 23' Oskar Pietuszewski
2-1 74' Jiří Míček

Polska: 22. Mateusz Pruchniewski - 16. Bartosz Kriegler, 5. Kacper Potulski, 3. Dawid Szwiec - 7. Mateusz Szczepaniak (80, 14. Michał Wróblewski), 19. Igor Brzyski (81, 15. Dominik Sarapata), 8. Cyprian Popielec (90, 2. Jan Leszczyński), 10. Jakub Adkonis, 11. Adrian Przyborek - 9. Oskar Pietuszewski, 13. Michael Izunwanne.

Czechy: 1. Marek Obdržálek - 6. Patrik Siegl, 13. Dennis Krpálek, 4. Jiří Míček, 12. Jakub Kolísek - 9. Daniel Švancara (46, 17. Adam Sosna), 8. Šimon Slončík, 15. Jiří Panoš (46, 11. Lukáš Moudrý), 10. Marek Naskos (90, 18. Kryštof Čížek), 14. Ondřej Penxa (90, 20. Simon Pavlo) - 19. Matyáš Nechvátal (67, 21. Josef Kolařík).

żółte kartki: Adkonis - Míček, Moudrý, Slončík, Siegl.